MOBILE HEADER

Meny
Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation
SELECT LANGUAGE
 

Gemensamma arbetsgruppen

 

Uppföljningen av Överenskommelsen leds av en arbetsgrupp där de tre parterna regeringen, idéburna organisationer inom det sociala området samt Sveriges Kommuner och Landsting (SKL) finns representerade. Den går under namnet Gemensamma arbetsgruppen (GAG). De idéburna representanterna kallas Samordningsgruppen, som utgörs av organisationer som har skrivit under Beslutet om samverkan. Samordningsgruppen har nio representanter, fyra av dessa deltar på GAG-möten.

Anna-Karin Berglund

SKL
anna-karin.berglund@skl.se

Lena Langlet

SKL
lena.langlet@skl.se

Sara Stuguland

Socialdepartmentet
Sara.Stuguland@regeringskansliet.se

Emma Wallin

Socialdepartementet
emma.wallin@regeringskansliet.se

Hannah Kroksson

Nominerad av LSU - Sveriges Ungdomsorganisationer
kroksson@lsu.se

Goranka Lozanovic

Nominerad av SKOOPI
goranka.lozanovic@blavagen.nu

Pia Svanqvist

Nominerad av Göteborgsregionen Social Ekonomi
piasvanqvist@gmail.com

Göran Pettersson

Nominerad av Forum
goran.pettersson@socialforum.se

Ariane Rodert

Nominerad av Svenska Kyrkan
ariane.rodert@socialforum.se

Lena Tynnemark

Nominerad av Röda Korset
lena.tynnemark@redcross.se

David Sundén

Nominerad av Brottsofferjouren
david.g.sunden@gmail.com

Emma Simonsson Vento

Nominerad av Famna
emma.vento@gyllenkroken.se

Tipsa en vän
Publicerad 2014-09-10.

Har du frågor om denna text går det bra att kontakta på 08-233130 eller

info@overenskommelsen.se